Okręg numer 4 do Rady Miejskiej w Suwałkach

NASI KANDYDACI

Miejsce 1

Adam Ołowniuk

46-letni rodowity suwalczanin, szczęśliwy ojciec Amelii i Natana, samorządowiec i radny Rady Miejskiej w Suwałkach w dwóch kadencjach: 2010-2014 i 2018-2023. Jest członkiem Partii Polska 2050 Szymona Hołowni.
Od wielu lat pracuje jako nauczyciel i terapeuta w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Suwałkach oraz z zaangażowaniem organizuje, w ramach Olimpiad Specjalnych, treningi i zawody sportowe dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Miejsce 2

Andrzej Kaszkiel

48-letni suwalczanin, żonaty , ojciec trójki dzieci. Ma bogate doświadczenie zarówno w edukacji, jak i sporcie. Przez 25 lat pracował w oświacie, pełniąc m.in. funkcję dyrektora w różnych placówkach, takich jak Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Augustowie czy I Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Posiada imponujące wykształcenie, w tym tytuł Master of Business Administration Executive oraz specjalizacje z zarządzania infrastrukturą sportową i oświatą. Jako były zawodnik hokeja na trawie i reprezentant Polski w unihokeju oraz trener tej dyscypliny, ma głęboką pasję do sportu. Działa również jako działacz sportowy i komentator wydarzeń sportowych, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Jego doświadczenie w edukacji, zarządzaniu oraz sportowych sukcesach sprawiają, że jest doskonałym kandydatem do reprezentowania Suwałk w samorządzie.
Bezpartyjny kandydat na radnego Rady Miejskiej w Suwałkach.

Miejsce 3

Magdalena Zielińska-John

Suwalczanka z wyboru – rodziców i własnego, wróciła do rodzinnego miasta po 15 latach w stolicy, świadomie wybierając Suwałki jako swoje miejsce na ziemi. Walczy o lepszą przyszłość dla miasta, dbając o jego rozwój i tożsamość. Jest etnografem, rekonstruktorką historyczną, animatorką i nauczycielką z bogatym doświadczeniem organizacyjnym. Aktywna społecznie, działała w licznych stowarzyszeniach i fundacjach, m.in. w Uczniowskim Międzyszkolnym Klubie Szachowym „Jaćwież” i Polskim Związku Szachowym. Specjalizuje się w historii ubiorów i tkanin oraz w transmisji tradycyjnych wzorców kulturowych w nowoczesnym społeczeństwie. Biegle włada językiem angielskim, komunikatywnie arabskim i niemieckim, oraz lubi uczyć się języków obcych. 

Miejsce 4

Tomasz Samulewicz

44 lata, pracownik jednej z suwalskich firm oraz prezes klubu kibica Ślepsk Malow Suwałki. Zaangażowany w wolontariat, aktywnie wspiera potrzebujących mieszkańców regionu, działając m.in. jako wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Szlachetnej Paczki. Jego głównym celem jest promowanie dialogu społecznego oraz proponowanie rozwiązań, które poprawią jakość życia mieszkańców Suwałk. Interesuje się sportem i podróżami, co pozwala mu na wniesienie nowych pomysłów do życia społecznego miasta. Jako współorganizator wielu imprez sportowych ma doświadczenie w pracy z różnymi grupami społecznymi i ma na celu wprowadzenie innowacyjnych inicjatyw dla dobra Suwałk.

Miejsce 5

Agata Bagińska

35 letnia Suwalczanka, absolwentka I LO im. Marii Konopnickiej w Suwałkach oraz Politechniki Białostockiej. Aktywnie działająca na rzecz suwalskiej społeczności. Chcąca wysłuchać mieszkańców i wesprzeć ich w realizowaniu pomysłów mających na celu poprawę komfortu życia w Naszym pięknym Mieście.

Miejsce 6

Sławomir Jan Szeszko

Lat 57, żonaty, ma dwoje dorosłych dzieci. Absolwent Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku na kierunku administracja. Od 1991 roku pracuje jako pracownik państwowej jednostki organizacyjnej – Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Posiada bogate doświadczenie jako samorządowiec. Jako człowiek jest zawsze gotów do współpracy i uważa, że możliwe jest porozumienie nawet z oponentami. Wymaga wiele od innych, ale jeszcze więcej od siebie. Jego podejście wydaje się opierać na zasadach współpracy, dialogu i wysokich standardów zarówno dla siebie, jak i dla innych.

Miejsce 7

Anna Iwaszko

Urodzona w Suwałkach, ma 51 lat. Ukończyła Uniwersytet Marii Curie
– Skłodowskiej w Lublinie na kierunku Prawo i Administracja oraz uzyskała tytuł  magistra administracji. Przez lata pracowała w administracji publicznej w Suwałkach i w Izbie Skarbowej. Posiada liczne studia podyplomowe, m.in. z zakresu edukacji przedszkolnej, oligofrenopedagogiki, surdopedagogiki oraz terapii integracji sensorycznej i bibliotekoznawstwa.

Miejsce 8

Sebastian Augustynowicz

34 letni Suwalczanin, inżynier, spełniony tata dwóch córek. Absolwent Politechniki Białostockiej na Wydziale Mechanicznym, aktywny i dynamiczny przedsiębiorca. Zna potrzeby Suwalczan i jest otwarty na wszystkie sprawy mieszkańców. Uważa, że problemy są po to by je rozwiązywać.
Pełny innowacyjnych pomysłów a jego wizja zrównoważonego rozwoju miasta oparta jest na współpracy z mieszkańcami w celu polepszenia ich dobrobytu. Suwałki są pięknym i ciekawym miastem więc dbajmy o nie wspolnie.
Oddaj głos na mnie a razem stworzymy możliwości do rozwoju dla nas i naszych dzieci. Bądźmy proaktywni i zbudujmy rzeczywistość taką jaką chcemy.